DIY: Brushpen & akvarelové pozadí

Pro všechny, co propadli kouzlu moderní kaligrafie je brushpen nepostradatelný pomocník při psaní. Ale né všichni vědí, že se brushpeny dají použít i ke spoustě dalších kreativních věcí. Jednou z nich je pestrobarevné jakoby akvarelové pozadí, kde se barvy plynule prolínají. Jediné co potřebujete je pár brushpenů s inkoustem na vodní bázi, tvrdá čtvrtka a štětec s vodou.

Já si v poslední době tuto techniku oblíbila velmi, a tvořím s její pomocí různé kartičky a přání. Vytvoření barevného pozadí je snadné a následný krasopsaný název už je jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Co budete potřebovat:
– brushpeny s inkoustem na vodní bázi, já použila Brushmarker od Karin, ale skvěle se hodí i Molotow, Ecoline, Tombow a další.
https://brushpen.cz/produkt/brushmarker-pro-2/
– Avarelový papír https://brushpen.cz/pr…/akvarelovy-skicak-muse-aquarelle-a4/
– štětec a voda
– washi pásku na maskování okrajů

Postup:

  • Pokud chcete aby byly okraje barevné plochy přesné, je nejlepší si je zamaskovat washi páskou, tam kde nalepíte pásku voda s barvou nepronikne, okraj bude krásně čistý a po uschnutí jde páska krásně odlepit.
  • Na papír si nejdříve naneseme barvu brushpenem, následně ji namočím a vše doladíme štětcem s vodou. S namočením barvy moc neotálejte, jakmile barva úplně zaschne, není už možné ji plynule a beze stopy tahů rozmazat vodou.
  • Poté nechám vše uschnout (nedočkavci si mohou pomoci fénem) a na suchý podklad už je možné cokoliv napsat.

Tak ať se vám daří a klidně sdílejte fotografie vašich vydařených děl.

 
Kontakt

Tereza Floriánová
tereza@psanijehrani.cz
+420 608 450 850

Letteria education s.r.o.

Nové sady 988/2
IČ: 08981604