DIY: Přání ke Dni maminek

12. května 2019 oslavíme mezinárodní den maminek. Myšlenka mezinárodních a pravidelných oslav tohoto svátku vznikla roku 1907 na počest Anny Reeves Jarvisové, která bojovala za práva matek. Poprvé byl veřejně slaven o rok později. V roce 1914 vyhlásil tehdejší prezident USA Woodrow Wilson první oficiální oslavu Dne matek coby celonárodního svátku, konající se druhou květnovou neděli. To říká Wikipedie. 

Nemusí vám být náct, abyste mohli udělat radost vaší mamince vlastnoručně vyrobeným přáním. Připravila jsem si pro vás návod na vlastnoručně vyrobený obrázek, který potěší každou maminku. Bude vám stačit jen papír, dva brush peny a trocha vody. Pohodlně se usaďte a jdeme na to.

Budete potřebovat:

  1. Akvarelový papír
  2. Dva brush peny, já použila real brushe od Kuretake
  3. Vodu a štětec  nebo vodní štětec

1. Začněte tím, že si na čistý papír předepíšete světlejší barvou brush penu text. Pokud si nejste jisti, můžete použít předlohu, kterou naleznete níže.

2. Tmavší barvu brush penu naneste na tu část textu, které má být tmavší. Jistější je pracovat postupně, barvy se nejlépe mísí “začerstva”.

3. Štětcem a vodou postupně promísíme obě barvy “blending”. Když pracujete brush peny s inkousty na vodní bázi, překvapí vás, jak ochotně se barv mezi sebou promísí. Snažte se o co nejjemnější přechod, štětec pravidelně proplachujete.

4. Pracujte postupně trpělivě, až na konec textu.

5. A jako třešničku na dortu můžete přidat pár teček, které vyplní prostor kolem textu. 

Teď už jen stačí hezký rámeček a je hotovo. Maminka bude mít určitě radost.

Kontakt

Tereza Floriánová
tereza@psanijehrani.cz
+420 608 450 850

Letteria education s.r.o.

Nové sady 988/2
IČ: 08981604