Kurz moderní kaligrafie perem pro začátečníky – 14.3. 2019 Brno

1.290 

Fascinuje vás krásné písmo a chtěli byste se naučit krásně psát perem a inkoustem? Hlavní náplní kurzu Psaní je hraní perem bude psaní písma Copperplate, a to tzv. dámským pérkem (oblique pen). Pánové se ale nemusí bát a na kurzu jsou také vítání. Kurz bohužel není vhodný pro leváky.

Termín: 14. 3. 2019
Čas: 16:30 – 20:30
Kapacita: max. 16 osob

7 volných míst

Katalogové číslo: BR_14_03_2019 Kategorie:

Popis

Fascinuje vás krásné písmo a chtěli byste se naučit krásně psát perem a inkoustem? Hlavní náplní kurzu Psaní je hraní perem bude psaní písma Copperplate, a to tzv. dámským pérkem (oblique pen). Pánové se ale nemusí bát a na kurzu jsou také vítání. Písmo Copperplate je jedním z řady elegantních písem psaných dámským perkem s hrotem. Kurz bohužel není vhodný pro leváky. Poradím vám s výběrem pera a inkoustu a poodhalím kouzlo světa, kde voní inkoust a šustí papír. 

V ceně kurzu jsou skripta se kterými budeme na kurzu pracovat, dostatek papírů, dámské perko, dvě špičky a lahvička inkoustu. Dále pro vás je připraveno malé občerstvení.

Kurz je určen pro začátečníky, nemusíte mít s kaligrafií žádnou zkušenost, stačí pouze chuť a dobrá nálada. Kurz trvá 4 hodiny s malou pauzou uprostřed. Kaligrafii perem se dokáže naučit každý, vyžaduje jen trochu píle a tréninku. Kurz bohužel není vhodný pro leváky.

 

Obsah kurzu:

  • základy kaligrafie – technika, pomůcky, výběr inkoustu a papíru
  • základní tahy
  • abeceda Copperplate
  • procvičování slov
  • tipy a triky na závěr

 

 

Potěšilo mne nadšení, s jakým lektorka o kaligrafii vyprávěla. Krásně připravené materiály a vyzdobená místnost bylo další velké plus.

Edita H.

Skvělý osobní přístup a atmosféra. Výborné ukázky písma i různých variant zdobení textu, myslím, že jsem se něco naučila. Děkuji

Václava L.

Další informace

Místo konání

Impact HUB, Cyrilská 7, 602 00 Brno-střed-Trnitá

Termín

14. 3. 2019

Čas

16:30 – 20:30

Délka kurzu

4 hodiny

Úroveň

Začátečníci