Jaké jsou brush peny z AliExpressu? Vyplatí se?

Na recenzi brush penů z AliExpressu se chystám už dlouho, protože se mě na ně často ptáte na kurzech. I já čas od času neodolám výhodným cenám a brush peny objednám. Pak zpravidla během dlouhého čekání na balíčky zapomenu, co jsem si to vlastně objednala a když balíčky konečně dorazí, nemůžu se dočkat až fixy vyzkouším. Ale né vždy je mé očekávání naplněno, a dost často se stane, že štětcový fix je dobrý spíše na malování než na psaní. Proto jsem se rozhodla s vámi podělit a několik tipů na fixy se štětcovým hrotem z AliExpressu se kterými mám dobrou zkušenost a dá se s nimi krasopsát.

TOP3 černé brush peny z AliExpressu

Sada 3 brush penů Genvana

Na prvním místě je tato sada tří fixů s označením Genvana, která je tvořena černými brush peny, které mají tři velikosti hrotů (S – 0938, M – 0939 a L – 0940). Kvalita brush penů mě velmi mile překvapila, i po delší době hroty velmi dobře drží, netřepí se ani nelámou a ráda s nimi “krasopíšu”. Po dvou měsících používání už začíná brush pen s největším hrotem jevit známky opotřebení, ale zbylé dva jsou pořád v perfektním stavu.
Sadu tří kusů jsem objednávala na konci listopadu 2018 a stála mě 2,02 €, tj, při aktuálním kurzu něco kolem 54 Kč za tři kusy, což je skvělá cena.
Kvalita a velikost nejmenšího hrotu je srovnatelná například s brush penem Tombow Fudenosuke.

Sada 4 černých brush penů Baoke

Na pomyslném druhém místě se umístila sada čtyř černých brush penů Baoke. Byla jsem hlavně zvědavá na fix s nejmenším hrotem, protože těch u nás pořád není dostek a já hledám alternativy. Velikost hrotů je vidět na fotografii níže a stejně jako u předešlých brush penů, kromě toho s nejsilnějším hrotem, zatím všechny skvěle píší a jsem s nimi moc spokojená
Sadu čtyř kusů jsem objednávala na konci října 2018 a stála mě 2,54 €, tj, při aktuálním kurzu něco kolem 65 Kč za čtyři fixy.
Velikost nejmenšího hrotu je srovnatelná například s brush penem Kuretake Fudegokochi, ale kvalita je horší.

Sada 3 černých brush penů Sipa

Další z brush penů, které pro mě byly překvapením je sada tří fixů se štětcovým hrotem s označením Sipa Japan Material. Velikost hrotů je vidět na fotografii níže a v podstatě je velikostně totožná s první sadou Genvana. Ale kvalita hrotů je horší a cca po dvou měsících používání se začíná třepit největší hrot a ten nejmenší.
Sadu tří kusů jsem objednávala na konci listopadu 2018 a stála mě 1,49 €, tj, při aktuálním kurzu něco kolem 38 Kč za tři fixy.
Velikost nejmenšího hroto je srovnatelná například s brush penem Tombow fudenosuke.

TOP3 barevné brush peny z AliExpressu

Metalické brush peny STA

Mou nejoblíbenější barevnou sadou brush penů je Metalic Brush STA. Objednávala jsem si ji už po několikáté. Jedná se o metalické barvy, které mají vynikající kryvost na černém papíře. Štětcové hroty fixů odpovídají soft brush fixům od Faber-Castell, píše se s nimi skvěle a vydrží dlouho.
Sadu deseti kusů jsem objednávala na začátku prosince 2018 a stála mě 3,80 €, tj, při aktuálním kurzu něco kolem 98 Kč. Toto ale neplatí o dalších barevných brush penech této značky STA, které na AliExpresu můžete koupit, ze zbytku jsem byla spíše zklamaná, nepsalo se mi s nimi dobře a hrot se rychle roztřepil.

 

Dual Tip brush pen Dainayw

Sada 24 barev brush penů obsahuje i čtyři moc hezké neonové barvy. Klasický brush hrot je doplněný o tenký liner ve stejné barvě. Velikost hrotu odpovídá Dual penu ABT od Tombow, ale liner je mnohem tenčí. Psát s těmito brush peny jde celkem obstojně, ale počítejte s tím, že se roztřepí mnohem dříve než například výše zmíněné od Tombow.
Sadu 24 kusů jsem objednávala na začátku prosince 2018 a stála mě 11,98 €, tj, při aktuálním kurzu něco kolem 307 Kč, tj. 13 Kč za kus.

Signme aquarelle brush pen

Sada 12 barev brush penů s označením Signme. Klasický brush hrot je doplněný o liner ve stejné barvě. Velikost hrotu odpovídá Dual penu ABT od Tombow. Psát s těmito brush peny jde celkem obstojně, ale počítejte s tím, že se roztřepí mnohem dříve než například výše zmíněné od Tombow. Tyto brush peny jdou ale krásně rozmývat vodou a jde s nimi dělat tzv. “falešný akvarel”.
Sadu 12 kusů jsem objednávala na začátku prosince 2018 a stála mě 13,40 €, tj, při aktuálním kurzu něco kolem 344 Kč. Ale vzhledem k ceně byly toto brush peny spíše zklamání ale pořád v porovnání s ostatními, které se dají na AliExpressu koupit je to pořád dobré.

Závěrem

Co dodat na závěr… S výše zmíněnými brush peny jsem byla spokojená, píše se s nimi dobře a není to zdaleka takový propadák, jako jsem se obávala. Brush penů z AliExpresu jsem vyzkoušela mnoho a vždy je to velká loterie, jestli fixy, které přijdou budou vhodné na psaní a nebo se s nimi bude dát jen malovat. Problém většiny brush penů z AliExpressu je ten, že po napsání prvních pár slov se hrot zlomí nebo roztřepí a vám se pak už nikdy nepodaří napsat hezky hladkou a tenkou linii. Určitě nepočítejte s tím, že vám brush peny z AliExpresu vydrží tak dlouho jako například Tombow nebo Zig, ty jsou mnohem kvalitnější a sloužit vám budou o mnoho déle, takže to asi v konečném výsledku vyjde na stejno. Ale zase je to dobrodružství, to čekání na balíček… A čas od času se vyplatí zariskovat, když budete mít štěstí, budete mít nové brush peny za pár korun.

Vše výše zmíněné jsou mé osobní zkušenosti a nejedná se o placenou propagaci. Tereza

Kontakt

Tereza Floriánová
tereza@psanijehrani.cz
+420 608 450 850

Letteria education s.r.o.

Nové sady 988/2
IČ: 08981604